Loading...

piątek, 22 września, 2023

Jeśli chodzi o konkretne produkty, to zaleca się: ACTIVITA Glukozamina Strong + Chondroityna.

Odżywki azotowe – boostery azotowe
Boostery azotowe NO przede wszystkim składają się z argininy (może one przybierać różną postać), typowych substancji energetyzujących, środków pobudzających oraz tych, które poprawiają wydolność.
Wyjątkowość argininy w boosterach polega na tym, iż dzięki niej regulowany jest tlenek azotu w organizmie. Gdy wykonuje się ćwiczenia fizyczne tlenek jest produkowany w większych ilościach. Nadmiar wydzielania się tegoż tlenku jest powodować powiększenie się tętnić, co umożliwia zwiększony przepływ krwi.
Kiedy więc zażywać suplementy odżywki azotowe (z argininą)? Kiedy mamy zamiar powiększyć produkowanie tlenku azotu. Gdy jest go więcej, to komórki mięśni gładkich (naczyń krwionośnych) bardziej się rozkurczają, co skutkuje wazodylatacją, a to powoduje lepszy i większy przepływ krwi oraz jej natlenienie.
Czym skutkuje spożywanie bosterów azotowych? Przyczyniają się do polepszenia jakości oraz intensywności treningu czy innego wysiłku fizycznego. Sprawiają, iż mięśnie są dobrze odżywione oraz natlenione, co w rezultacie sprawia, iż mogą one dłużej i efektowniej pracować.