Loading...

sobota, 01 października, 2022

Na co zwracać uwagę przy kupnie produktów w sklepie?

Codziennie wybieramy się na zakupy i staramy się wybierać jak najmniej przetworzone produkty. Jest konieczne dla wszystkich chcących zachować zdrowie i dożyć późnej starości. Kupując gazowany napój kupujemy zazwyczaj 38 łyżeczek cukru oraz sztuczne barwniki. Podobnie jest w przypadku soków, deserów i innych. Polepszacze, cukier, barwniki czy konserwanty sprawiają, że obecnie przed każdym zakupem należy dokładnie przeczytać etykiety.
Nie należy kupować produktów ze względu na pierwsze wrażenie i kolorowe opakowanie. Etykiety ujawniają ile cukru ukryto w produkcie, jakie zastosowano konserwanty, barwniki, wzmacniacze smaku i słodziki i inne. Warto czytać to co napisane małym drukiem. Dodatkowo warto porównywać produkty pod względem zawartości owoców czy innych produktów naturalnych, gdyż 100% sok niekoniecznie zawiera tylko owoce.
W przypadku wędlin czy mięsa należy unikać MOM czyli tzw. mięsa oddzielanego mechanicznie.
Warto także zwracać uwagę na częste hasła reklamowe typu „pochodzący z czystego ekologicznie regionu”, umieszczenie informacji sugerujących właściwości lecznicze czy też sugerowanie, że coś jest czekoladowe, gdy tylko ma smak czekoladowy.