Loading...

piątek, 22 września, 2023

Prawda o produktach light

Produkty light mają przyciągnąć ludzi, ponieważ są mity, że są lepsze i zdrowsze. Jednak nie zawsze jest to prawda, ponieważ niektóre składniki są zastąpione mimo wszystko cukrem lub tłuszczem. Nie zawsze jest on wysokiej jakości, dlatego należy uważnie czytać etykiety. Jeszcze lepszym sposobem na sprawdzenie czy produkt light jest zdrowy jest wiedza.
Oferowana jest na portalach o zdrowiu, a także w czasopismach medycznych dla kobiet. Dietetycy radzą jak odróżniać prawdziwe produkty light od reklamowanych i promowanych dla zysku. Na półce sklepowej znaleźć można soki, batony, płatki i czekolady light, a ta grupa stale się powiększa.
Czasami warto zrobić własne produkty które będą o wiele zdrowsze, a również mogą być light, co oznacza lżejsze. Chodzi głównie o ich kaloryczność szczególnie dla osób odchudzających się i zwracających na ten aspekt baczną uwagę. Produkty light mogą wydawać się tańsze, jednak na zdrowiu nie można oszczędzać. Warto sprawdzać czy te produkty występują w sklepach ekologicznych i wtedy je zakupić.