Loading...

wtorek, 23 lipca, 2024

Meal Replacement Produkt

Utrzymanie kondycji fizycznej na właściwym poziomie wymaga zrównoważonego czasu między treningami a odpoczynkiem oraz spożywania regularnych i zbilansowanych posiłków. Brak czasu na przygotowanie właściwego menu dotyka większość z nas. Intensywnie trenujący sportowcy, którzy powinni zjeść bardzo pożywne danie w krótkim czasie od zakończenia ćwiczeń, mogą mieć z tym poważny problem. Dla ich wygody powstały tzw. MRP, czyli  Meal Replacement Produkt – posiłki zastępcze.
Meal Replacement Produkt to suplementy diety, które zawierają pełnowartościowe białko, węglowodany, aminokwasy, zdrowe kwasy tłuszczowe, witaminy i mikroelementy. MRP mają postać proszku i posiadają różne smaki, dlatego każdy może dostosować zastępczy posiłek do własnych upodobań. Stosuje się je w momencie niemożności dostarczenia organizmowi składników odżywczych w postaci klasycznego dania.
MRP należą do odżywek potreningowych. Ich skład jest dobrany tak, aby wspomagać regenerację powysiłkową, uzupełniać poziomy energii oraz glikogenu, a ponadto wspomagać procesy budowy masy mięśniowej i hamować katabolizm włókien. Są to produkty bardzo wygodne w użyciu i stosowane raz na jakiś czas bardzo dobrze wpływają na organizm.